Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Podkategorie

Scena ➟

Eurolite TPC 10 Eurolite TPC 10
Producent: EUROLITE
Cena:

26,00 zł

szt.
zobacz więcej
Monacor FLS 130 Monacor FLS 130
Producent: MONACOR
Cena:

18,00 zł

szt.
zobacz więcej
Eurolite TPC 31 Eurolite TPC 31
Producent: EUROLITE
Cena:

53,00 zł

szt.
zobacz więcej
Flash Hak Aluminiowy 30kg Flash Hak Aluminiowy 30kg
Producent: FLASH
Cena:

15,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gig Gear Gloves Onyx XLarge Gig Gear Gloves Onyx XLarge
Cena:

179,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gig Gear Gloves Onyx Large Gig Gear Gloves Onyx Large
Cena:

179,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gig Gear Gloves Onyx XXLarge Gig Gear Gloves Onyx XXLarge
Cena:

179,00 zł

szt.
zobacz więcej
Eurolite Safety bond A 4x1000mm Eurolite Safety bond A 4x1000mm
Producent: EUROLITE
Cena:

32,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gig Gear Gloves Orginal Large Gig Gear Gloves Orginal Large
Cena:

179,00 zł

szt.
zobacz więcej
Eurolite TAH 35 S Eurolite TAH 35 S
Producent: EUROLITE
Cena:

210,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gig Gear Gloves Onyx Medium Gig Gear Gloves Onyx Medium
Cena:

179,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gig Gear Gloves Thermo Large Gig Gear Gloves Thermo Large
Cena:

199,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gig Gear Gloves Thermo XLarge Gig Gear Gloves Thermo XLarge
Cena:

199,00 zł

szt.
zobacz więcej

Scena

Odpowiednie urządzenie sceny na czas koncertu, czy określonego wydarzenia jest niezwykle ważne. Scena przede wszystkim powinna być bezpieczna i jak najbardziej komfortowa dla osób, które będą na niej występowały. W tym celu należy wybrać jak najlepsze elementy, dzięki którym stworzymy świetną i odpowiednio przystosowaną scenę.

Strona www.ragtime.pl oferuje sprzęt w zakresie:

  • Najazdy kablowe
  • Akcesoria
  • Haki, linki
  • Podesty

Najazdy kablowe

Najazdy kablowe mają za zadanie przede wszystkim ochraniać kable. Jak wiadomo budując scenę, która będzie niezbędna do występu czy koncertu, potrzebna jest duża ilość różnych kabli. Niektóre z nich są najważniejsze i biegną w niezbyt do tego przystosowanym miejscu. Dzięki najazdom kablowym możemy fragment istotnego kabla ochronić przed ewentualnym uszkodzeniem. Dobre najazdy kablowe posiadają różne wytyczne. Oprócz tego, że można po nim chodzić, czy przejechać rowerem, istnieją również takie, które wytrzymają o wiele większy ciężar.

Przy organizacji większych scen zdarza się, że niezbędne są do pomocy wózki widłowe, czy inne pojazdy, które usprawnią budowanie sceny. Tak więc na takie potrzebny stworzono najazdy kablowe, które wytrzymają ciężar właśnie na przykład wózka widłowego. Wybór najazdów kablowych zależy od tego, jaki kabel i w którym miejscu chcemy uchronić przed uszkodzeniem, czy w jego pobliżu będą przemieszczały się cięższe pojazdy i jaka ilość ludzi może się znaleźć w pobliżu tego kabla. Warto stosować najazdy kablowe, ponieważ ich cena nie jest wysoka, a dzięki nim możemy uratować nawet cały koncert.

Również warto zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu scena będzie się znajdować i tym samym – okablowanie. Wiele najazdów kablowych posiada ochronę przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi oraz na przykład ochronę przed olejem, kwasami, czy benzyną. Po dokładnym ustaleniu tych aspektów należy wybrać najlepszy najazd kablowy, aby okablowanie było zabezpieczone, a co za tym idzie całe organizowane przedsięwzięcie.

Akcesoria

W tej kategorii znajdziemy wiele przydatnych akcesoriów, które mogą usprawnić pracę przy scenie i jej cały montaż. Przykładem może być śruba oczkowa. Wykorzystuje się ją przy systemach podwieszanych. Jak wiadomo wszelkie podwieszenia są pewnego rodzaju zagrożeniem dla osoby stojącej na scenie, gdyby coś poszło nie tak. Tak więc śruba oczkowa może naprawdę pomóc przy montażu i ewentualnej drobnej poprawie. Mała rzecz, ale może okazać się bardzo istotna. Podobnym małym, ale ważnym elementem jest karabinek do lin. Wykorzystuje się go także przy systemach podwieszanych, ale również jak sama nazwa wskazuje przy wszelkiego rodzaju linach. Jego zadaniem jest na przykład łączenie lin lub ich utrzymanie. Stąd ważne przy jego wyborze jest to, aby zwrócić uwagę na ilość kg, jaką jest on w stanie udźwignąć. Przydatnym dodatkiem może być również pokrowiec na kratownicę oświetleniową. Kratownica oświetleniowa to ważny element sceny. Na niej może być usytuowane oświetlenie, ale również kamery, czy nagłośnienie. Kratownica może służyć na wiele imprez, tak więc ważne jest jej zabezpieczenie. Pokrowiec na kratownice przyda się przy składaniu jej oraz przewożeniu w inne miejsce. W kategorii akcesoria mamy również szeroki wybór rękawic taktycznych. Pozwalają one ochronić dłonie przez szorstką powierzchnią, ostrymi elementami, czy wysoką bądź niską temperaturą. Na takie sytuacje możemy być narażeni przy budowaniu sceny, tak więc ochrona dłoni jest niezwykle istotna.

Haki, linki

Podczas budowania sceny elementy takie jak haki, czy linki są niezbędne. Odpowiedni ich dobór pozwoli na dokładne skonstruowanie sceny i jej zabezpieczenie. Wybór linek do konstrukcji sceny zależy przede wszystkim od miejsca i przeznaczenia, ale również od wagi, jaką będą musiały utrzymać. Przy budowaniu sceny należy wybrać bardzo solidne linki, które sprostają każdemu zadaniu. Zawsze trzeba pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie, na oszczędzanie nie ma tutaj miejsca. Przy wyborze linek warto zwrócić uwagę na to, jak odporne są na czynniki zewnętrzne. Jeśli budujemy scenę na powietrzu ten element musi być jeszcze bardziej brany pod uwagę. Równie ważne jest to, z czego linka została wykonana i czy będzie w pełni spełniać nasze oczekiwania. Haki natomiast przeznaczone są do wieszania określonych konstrukcji. Haki często wykorzystuje się również do podwieszania oświetlenia. Tutaj najważniejsze jest to, ile kilogramów hak jest w stanie utrzymać. Nie należy wybierać parametrów ciężkości na pograniczu. Przykładowo, jeśli reflektor waży 48kg, a hak utrzymuje 50 kg, warto wybrać, taki który jest utrzymać jeszcze większy ciężar. Dzięki temu możemy być w stu procentach pewni, że nie zdarzy się nic niespodziewanego, co mogłoby zagrozić innym.

Podesty

To właściwie budulec i podstawa całej sceny. Podesty to element, na którym wykonawcy prezentujący się na scenie będą stać. Tak więc oczywistą rzeczą jest, że podesty muszą być przede wszystkim wytrzymałe. Ważne jest również miejsce w którym będą stać. Jeśli mają być usytuowane na zewnątrz, warto wybrać takie które posiadają ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Większość takich podestów jest uniwersalna. Mogą mieć swoje zastosowanie w środku, jak i na zewnątrz. Podesty przeważnie nie są dużych rozmiarów, ponieważ scenę tworzy się w postaci łączenia ich. Tak więc warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają odpowiednio przystosowane łączenia do innych podestów, tak aby stworzyć jedną całość. Istotnym aspektem jest również to, aby podest był regulowany. Większość lepszych podestów posiada właśnie taką funkcję. Dzięki temu takie podesty można zastosować na różnych scenach w zależności od aranżacji i całej imprezy. Oczywiście na podest trzeba jakoś wejść. Do tego przydatne są , a wręcz niezbędne schody modułowe, które montuje się przy podestach, aby z łatwością można było dostać się na scenę. Takie schody najczęściej są regulowane, co pozwoli dostosować je do podestów o różnej wysokości. Przy wyborze schodów także należy zwrócić uwagę na ich wytrzymałość (kg) oraz odporność na czynniki zewnętrzne. Jeśli dobierzemy odpowiednie podesty i schody modułowe, podstawę sceny będziemy mieć już skompletowaną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium