Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Podkategorie

Perkusje ➟

World Max WS08B World Max WS08B
Cena:

3,00 zł

szt.
zobacz więcej
World Max WS08A World Max WS08A
Cena:

3,00 zł

szt.
zobacz więcej
Goodwood GW5BW Goodwood GW5BW
Producent: VATER
Cena:

26,00 zł

szt.
zobacz więcej
Goodwood GW5AW Goodwood GW5AW
Producent: VATER
Cena:

26,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gniazdo do lugi Gniazdo do lugi
Producent: RAGTIME
Cena:

1,00 zł

szt.
zobacz więcej
Dragon's Drums Sprężyna A14"20 Dragon's Drums Sprężyna A14"20
Producent: MES
Cena:

17,00 zł

szt.
zobacz więcej
Goodwood GWFW Goodwood GWFW
Producent: VATER
Cena:

25,00 zł

szt.
zobacz więcej
Vater VHS2W Studio 2 Vater VHS2W Studio 2
Producent: VATER
Cena:

46,00 zł

szt.
zobacz więcej
Vater VH3AW Fatback Vater VH3AW Fatback
Producent: VATER
Cena:

46,00 zł

szt.
zobacz więcej
Vater VHFW Fusion Vater VHFW Fusion
Producent: VATER
Cena:

46,00 zł

szt.
zobacz więcej
Goodwood GW2BN Goodwood GW2BN
Producent: VATER
Cena:

27,00 zł

szt.
zobacz więcej
Goodwood GW7AN Goodwood GW7AN
Producent: VATER
Cena:

27,00 zł

szt.
zobacz więcej
Śruba 11cm Śruba 11cm
Producent: RAGTIME
Cena:

4,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Vater VSMP5AW Sugar Maple Power 5A Vater VSMP5AW Sugar Maple Power 5A
Producent: VATER
Cena:

44,00 zł

szt.
zobacz więcej
Goodwood GWRN Rock Goodwood GWRN Rock
Producent: VATER
Cena:

27,00 zł

szt.
zobacz więcej

Perkusje

Każdy, kto zaczyna przygodę z perkusjami powinien być odpowiednio do tego przygotowany i posiadać dobry sprzęt. Również dotyczy to wysokiej klasy perkusistów, którzy z pewnością chcą mieć profesjonalny zestaw do perkusji, aby jeszcze przyjemniej i dokładniej im się grało.

Perkusja to zestaw instrumentów perkusyjnych, które można wykorzystywać w różnych gatunkach muzyki. Dla początkujących perkusistów przygotowane są nieskomplikowane elementy perkusji, które pozwolą w szybki i prosty sposób zapoznać się z fenomenem perkusji. Perkusiści zaawansowani natomiast z całą pewnością znajdą dla siebie odpowiednie elementy zestawu perkusyjnego, które pozwolą ulepszyć swój zestaw, jak i posiadane umiejętności.

Zestaw perkusyjny można ulepszać i rozwijać, aby uzyskać jeszcze doskonalszą całość. Muzyka wygrywana z perkusji zależy już od samego perkusisty. Warto zaznaczyć jednak, że na perkusji wraz z dodatkowymi elementami można stworzyć wspaniały utwór, który będzie zaskakiwał nawet te osoby, które nie znają się na perkusji.

Tworząc zestaw perkusyjny trzeba pamiętać o tym, aby wybierać sprzęt, który może nam służyć na długie lata. Strona www.ragtime.pl oferuje elementy do zestawu perkusyjnego, które są świetnie zaprojektowane i stworzone do grania na perkusji.

Na stronie www.ragtime.pl w tej kategorii możemy wyróżnić również:

  • Hardware
  • Automaty perkusyjne
  • Naciągi
  • Talerze
  • Zestawy perkusyjne
  • Instrumenty elektroniczne
  • Komponenty do perkusji
  • Akcesoria

Hardware – elementy uzupełniające zestaw perkusyjny

Na hardware składają się elementy, które uzupełniają zestaw perkusyjny. W tej kategorii możemy wyróżnić: stołki, stopy pojedyncze, statywy łamane, zestawy, statywy proste, statywy pod tomy, statywy pod hi-hat, klamry i rury, stopy podwójne, statywy pod werbel, ramiona do statywów, tom holdery. Cały ten sprzęt jest niezbędny do konstrukcji perkusji. Odpowiedni ich wybór pozwoli na stworzenie wymarzonej, profesjonalnej perkusji, która może służyć przez wiele lat.

Automaty perkusyjne

Automat perkusyjny to elektrofon elektroniczny, połączenie sekwencera i syntezatora. W pewnym sensie ma zastąpić perkusistę. Na automacie perkusyjnym można przede wszystkim zaprogramować rytm dla całego utworu. Jego zadaniem jest wspomaganie perkusisty oraz pomoc w stworzeniu świetnego utworu. Istnieją różne rodzaje automatów perkusyjnych. Można wyróżnić takie, na których perkusista poprzez uderzanie pałeczkami w klawisze może grać, ale również te, które służą jako tło muzyczne.

Naciągi perkusyjne

Naciąg perkusyjny to membrana, która może być założona na wierzch lub spód bębna. Naciągi niezbędne są do gry na perkusji. Najważniejsza jest zależność, która mówi o tym, że im bardziej naprężony jest naciąg tym wyższy wydaje dźwięk. W tej kategorii możemy wyróżnić naciągi tom tom, bass drum, snare, perkusje klasyczną, sety oraz pozostałe. Przy wyborze naciągu należy określić, czy potrzebny jest nam naciąg jedno warstwowy, czy dwuwarstwowy i jakiej ma być grubości. Ważną rolę odgrywa również firma, która wykonała naciągi. Jeśli wybierzemy naciągi od profesjonalnej firmy, będziemy mieć pewność, że wytrzymają one więcej czasu.

Talerze perkusyjne

Jest to najważniejsza część perkusji. To właśnie z talerzy wydobywa się określony dźwięk. To o nie perkusiści uderzają pałeczkami, aby stworzyć utwór. Talerze perkusyjne to okrągłe, wypukłe, cienkie dyski, które wykonane są zazwyczaj ze stopu mosiądzu, brązu, czy nowego srebra. Na naszej stronie znajduje się wiele zróżnicowanych talerzy. Można wyróżnić takie jak: hi-hat, ride, splash, bell, china, crash, crash-ride, a oprócz tego dodatkowe zestawy, czy efekty. Najważniejsza rzecz o jakiej trzeba pamiętać to to, że dźwięk, który z nich się wydobywa po uderzeniu zależy od grubości talerza. Tak więc, przy wyborze talerza należy zwrócić uwagę na jego grubość, ale również na bardzo ważny rodzaj barwy dźwięku oraz długość pogłosu.

Zestawy perkusyjne

Wśród zestawów perkusyjnych możemy wyróżnić akustyczne i elektroniczne. Zestawy perkusyjne to złożony zestaw perkusyjny w którego skład wchodzą wszelkie potrzebne elementy. W przypadku zestawów perkusyjnych są to: bębny, hardware, membrana oraz talerze. Akustyczny zestaw perkusyjny to ten tradycyjny. W przypadku zestawów elektronicznych, ich elementy będą się nieco różnić. Mogą się składać z: zróżnicowanych padów, patternów, gotowych zestawów perkusyjnych (określone brzmienia) oraz wejść i wyjść, do których możemy podłączyć inny sprzęt, aby cały zestaw elektroniczny świetnie współgrał.

Instrumenty elektroniczne

Wśród instrumentów elektronicznych możemy wyróżnić pady lub samplery. Mają one przede wszystkim za zadanie wydobywać określone brzmienia, które nadadzą wygrywanej muzyce przez perkusistę jeszcze lepszego wyrazu. Można na nich stworzyć określony podkład lub wykorzystywać na bieżąco do uatrakcyjniania utworu. Instrumenty elektroniczne przeznaczone są przede wszystkim do perkusji elektronicznej.

Komponenty do perkusji

W ich skład wchodzą bębny lub werble. Są one równie ważnym elementem zestawu perkusyjnego, co i talerze. Dzięki nim wydobywa się określony dźwięk. W zależności od rodzaju bębna uzyskamy inne brzmienie. Jeśli chcemy stworzyć kompletny zestaw komponentów do perkusji należy zakupić w zależności od rodzaju: bęben wielki, werbel, floor tom, tom-tom. Odpowiedni ich zakup zapewni nam większość zestawu perkusyjnego.

Akcesoria do perkusji

Wśród akcesoriów do perkusji mamy do wyboru: pokrowce, futerały, środki czyszczące, uchwyty, pałki, miotełki, rózgi, bijaki, łatki, części serwisowe, maszynki do hi-hatu, maszynki werblowe, obręcze, klucze do strojenia, tłumiki, sprężyny werblowe, odzież perkusyjna, pady. Jeśli posiadamy zestaw perkusyjny lub zamierzamy kupić, ważną rzeczą są również wymienione akcesoria. Pozwolą one przede wszystkim zabezpieczyć i ulepszyć nasz zestaw perkusyjny. Na początek warto wybrać kilka najpotrzebniejszych, a z biegiem czasu dobierać, tak aby w efekcie posiadać skompletowany zestaw perkusyjny wraz z niezbędnymi akcesoriami, aby odpowiednio go uzupełnić.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium