Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Podkategorie

Mikrofony ➟

Gąbka mikrofonowa - Proel WS 6 Gąbka mikrofonowa - Proel WS 6
Producent: PROEL
Cena:

7,00 zł

szt.
zobacz więcej
Mikrofon Dynamiczny - Shure SV 100 Mikrofon Dynamiczny - Shure SV 100
Producent: SHURE
Cena:

189,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gąbka mikrofonowa - Proel WS 6 BK Gąbka mikrofonowa - Proel WS 6 BK
Producent: PROEL
Cena:

7,00 zł

szt.
zobacz więcej
Mikrofon Dynamiczny - Shure SV 200 Mikrofon Dynamiczny - Shure SV 200
Producent: SHURE
Cena:

189,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pop-filtr - Proel APOP 30 Pop-filtr - Proel APOP 30
Producent: PROEL
Cena:

69,00 zł

szt.
zobacz więcej

Mikrofon

Mała rzecz, bez której realizacja imprez masowych byłaby niemożliwa, śpiew przed publicznością nie wybrzmiałby wcale i żadne przemowy do tłumów nie zostałyby usłyszane. Mowa oczywiście o mikrofonie, niewielkim elektronicznym urządzeniu, od którego zależy powodzenie praktycznie każdego przedsięwzięcia scenicznego. Jak widać, ważna to i niezbędna rzecz, a praktycznie większość ludzi niewiele o niej wie.

Mikrofon to wynalazek z pierwszej połowy XIX wieku. Za ojca tego nagłaśniającego sprzętu  uważa się Charlesa Wheatstone’a wraz z jego patentem z 1827 roku, choć w rzeczywistości pierwsze mikrofony zwane kwasowymi do użytku trafiły dopiero w latach 70 XIX wieku. Były używane w rodzącej się właśnie telefonii, a nazwę wzięły od faktu, że ich iglica poruszała się w rozcieńczonym kwasie. Następnymi z kolei mikrofonami były mikrofony węglowe skonstruowane przez Thomasa Edisona (tego słynnego wynalazcę żarówki). Kwas zastąpiono w nich granulkami węgla. Najczęściej używano ich w pierwszych telefonach. Bardzo zniekształcały dźwięk, ich zakres przetwarzania był bardzo wąski, ale nie psuły się i długo służyły. Oczywiście nie można w ich przypadku jeszcze mówić o zastosowaniu scenicznym.

Mikrofony, które przypominają te do dziś używane przy występach przed dużą publicznością powstały w latach 30-tych XX wieku. Nazywa się je dynamicznymi a za ich twórców podaje się W. C. Wenetego oraz A. C. Thurasa. Panowie opracowali pierwszy mikrofon magnetoelektryczny, w którym pomiędzy biegunami magnesu stałego znajdowała się cewka przymocowana do membrany. Fale dźwiękowe poruszały cewkę w polu magnetycznym i tym samym indukowały prąd. Z pewnymi ulepszeniami i modyfikacjami mikrofony dynamiczne stosuje się do dzisiaj.

Mikrofony dynamiczne i instrumentalne - bogata oferta w naszym sklepie muzycznym

Oferta naszego sklepu Ragtime obfituje w profesjonalne mikrofony różnego rodzaju. Sprzedajemy sprzęt wysokiej klasy, który umożliwi organizację nawet bardzo dużych imprez. W asortymencie znajdziesz markowe mikrofony dynamiczne, które świetnie nadają się do śpiewu i wzmacniania dźwięku instrumentów. Mogą posłużyć zarówno w dużych wydarzeniach z liczną publicznością oraz w domowym zaciszu, jako sprzęt do karaoke. Wśród mikrofonów dynamicznych znajdziesz również takie, które świetnie spiszą się w nagraniach w studio i podczas pokazów na żywo.

Nasze mikrofony dynamiczne są precyzyjnie wykonane, gwarantują więc wieloletnie użytkowanie. Posiadają szerokie pasmo przenoszenia, co zapewnia przejrzysty dźwięk. Dzięki neodymowemu magnesowi są bardzo czułe i wyłapują nawet cichsze dźwięki.

Jeśli grasz na instrumencie i zależy Ci na najwyższej jakości dźwięku wybierz specjalny mikrofon instrumentalny. Posiadamy całą gamę profesjonalnych mikrofonów tego typu, dedykowanych dla muzyków. Dzięki nowoczesnej technologii i specjalnej obudowie mikrofony te dokładnie odwzorowują dźwięk płynący ze źródła, jednocześnie redukując mniej pożądane sygnały z zewnątrz, wszelkie szumy i hałas. Sprawdzą się zarówno na scenie jak i w studio. W ofercie mamy pojedyncze mikrofony oraz całe zestawy zapakowane w poręczną walizeczkę, która świetnie sprawdzi się w konieczności transportu sprzętu.

Nasza oferta nie byłaby pełna, gdyby zabrakło w niej mikrofonów bezprzewodowych, dostępnych tutaj: https://ragtime.pl/category/mikrofony-bezprzewodowe. To proste, a jednak precyzyjne urządzenia, które cechują się doskonałymi właściwościami brzmieniowymi. W tej kategorii znajdziesz zarówno mikrofony sceniczne i wokalowe oraz poręczne kieszonkowe mikrofony zauszne. Posiadają długi czas pracy, sięgający kilkunastu godzin, a zasięg ich działania sięga nawet 100 metrów od źródła. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza na imprezach plenerowych oraz wydarzeniach dedykowanych dzieciom.

Pozostałe mikrofony w naszym sklepie

Świetną opcją w naszej ofercie są mikrofony na USB. Są idealne do zastosowań podcastingowych lub nagrywania dźwięku wysokiej jakości bezpośrednio na komputer czy cyfrową stację roboczą audio. W kategorii tej znajdziesz także perfekcyjne mikrofony dla graczy lubujących się w rozgrywkach online. Mikrofony na USB dedykowane zapewniają bardzo wysoką jakość dźwięku i doskonałą czytelność ludzkiego głosu, który nie zlewa się z dźwiękami płynącymi z gry. Co więcej, gwarantują niski poziom szumów własnych, a także wysoką dynamikę. Mikrofony na USB są kompatybilne z komputerami opartymi o systemy operacyjne Windows oraz Mac OS.X., a z komputerem łączą się za pomocą portu USB w trybie Plug&Play.

Kolejnymi mikrofonami, które warto polecić z naszej oferty są mikrofony pojemnościowe. Charakteryzują się naturalnym brzmieniem w całej częstotliwości i odpornością na sprzężenia akustyczne. Są odporne na drgania i wysokie poziomy ciśnienia akustycznego. Są to mikrofony najwyższej jakości, zdecydowanie polecane do celów profesjonalnych.

Warto wspomnieć także o naszych mikrofonach lampowych, które posiadają lampowe wzmacniacze. Jest to idealne połączenie wysokiej klasy elektroniki z lampami, które daje niski poziom szumów, jedwabiste brzmienie i szerokie pasmo przenoszenia. Mikrofony lampowe idealnie sprawdzą się jako sprzęt studyjny, spełniający wszystkie, nawet wygórowane wymagania inżynierów dźwięku.

Aby nasza oferta była pełniejsza i odpowiadała potrzebom wszystkich użytkowników do naszej kolekcji mikrofonów dodaliśmy także mikrofony nagłowne i konferencyjne, sprzęt niezbędny w pracy spikera czy tłumacza ustnego. To najlepsze urządzenia do przetwarzania mowy, kompaktowe, solidnie wykonane, sprawdzające się zarówno w warunkach studyjnych, jak i w terenie. Nie są podatne na sprzężenia zwrotne i nie zniekształcają dźwięku, ich precyzyjne wykonanie pozwala na wieloletnie użytkowanie.

Akcesoria do mikrofonów

W naszym asortymencie przygotowaliśmy również szereg przydatnych gadżetów i dodatków do mikrofonów. W dziale akcesoria do mikrofonów znajdziesz między innymi:

  • wiatrochrony,
  • pop-filtry,
  • uchwyty mikrofonowe,
  • podstawy,
  • gęsie szyje,

Wszystko po to, by sprzęt lepiej służył i spełniał wszelkie wymogi, w zależności od okoliczności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium