Producent
- AKAI (1)
- ALICE (2)
- AROMA (62)
- BEHRINGER (2)
- BOSS (10)
- CHERUB (8)
- CORDOBA (1)
- CORT (3)
- D'ADDARIO (8)
- ELECTRO - HARMONIX (1)
- ERNIE BALL (1)
- EVER PLAY (3)
- FENDER (2)
- GTR (1)
- IBANEZ (5)
- KORG (11)
- MARSHALL (1)
- MEINL (2)
- PLANET WAVES (7)
- PRIMA (1)
- QWIK TUNE (2)
- Ruby Gifts (11)
- Soundbrenner (1)
- TAMA (2)
- TANGLEWOOD (2)
- TC ELECTRONIC (5)
- TOMSLINE (1)
- uTune (1)
- VOX (1)
- WARWICK (1)
- WITTNER (35)
Dostępność
Cena
-
od
do
Metronomy i tunery
Aby gra na instrumencie sprawiała radość nam i publiczności, z pewnością trzeba zadbać o jakość dźwięku i najlepsze brzmienie. Każdy muzyk powinien więc zaopatrzyć się w odpowiedni stroik, który zapewni harmonię pomiędzy dźwiękami. A dla podszkolenia wyczucia rytmu warto mieć w zanadrzu praktyczny metronom. Dwa niepozorne akcesoria, a pozwalają wznieść muzykę na wyższy poziom. Z myślą o potrzebach wszystkich instrumentalistów przygotowaliśmy dział, w którym oferujemy praktyczne metronomy, kamertony i tunery.
Metronom i jego historia
Są takie wynalazki, które mimo upływu lat praktycznie nie ulegają zmianie a ich wygląd i sposób działania pozostaje niezmieniony. Takim wynalazkiem jest metronom, mechaniczny przyrząd do bardzo precyzyjnego podawania tempa utworu, który używa się do ćwiczeń muzycznych lub do akompaniowania. Choć dziś istnieją także metronomy elektroniczne, to te tradycyjne oparte na mechanizmie zegarowym, jak wcześniej wspomniano nie różnią się znacznie od swoich pierwowzorów. A te powstawały na przełomie na początku XIX wieku. Choć za oficjalnego twórcę urządzenia podaje się Johanna Nepomuka Mälzla, niemieckiego konstruktora instrumentów, który miał zbudować metronom w 1816, w rzeczywistości narzędzie mogło znane być kilka lat wcześniej. Prawdopodobnie na pomysł wpadł duński naukowiec Dietrich Nikolaus Winkel, jednak to Mälzel zebrał zasługi za opatentowanie metronomu.
Urządzenie to działa na mechanizmie zegarowym, który napędza sprężyna. Najważniejszą częścią metronomu jest wahadło, które stanowi skalę szybkości. Przemieszcza się na niej ciężarek w górę lub w dół zmieniając liczbę wychyleń wahadła na minutę. Im niżej przesuniemy ciężarek tym wahadło przesuwa się wolniej. Skala wychyleń mieści się od 40 do 208 wychyleń na minutę. Istnieją również metronomy wyposażone w dzwonek, który podkreśla co drugie, co trzecie lub co czwarte uderzenie. Kształtem metronom przypomina ścięty u wierzchołka ostrosłup. Niegdyś wykonywany był z drewna, dziś oprócz modeli z naturalnego tworzywa spotkać można też plastikowe.
Nie wszyscy wiedzą, że na upowszechnienie metronomu wpływ miał słynny kompozytor Ludwig van Beethoven. Jest uważany za pierwszego muzyka, który oznaczał tempo swoich utworów właśnie za pomocą metronomu.
Metronomy w naszym sklepie muzycznym
W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór metronomów tradycyjnych, czyli mechanicznych oraz elektronicznych. Wśród tych pierwszych polecamy wysokiej klasy sprzęt marek Aroma i Ruby, które swoim kształtem stylizowane są na dawne metronomy. Posiadamy również metronomy o nowoczesnym obłym designie. Tym, którzy preferują sprzęt cyfrowy, zapraszamy do zapoznania się z ofertą metronomów elektronicznych w zakładce "elektroniczne". To nowoczesne sprzęty, precyzyjnie odmierzające tempo gry. Sprzedajemy zarówno bardzo proste urządzenia po atrakcyjnych cenach, jak i te bardziej zaawansowane, z wbudowanymi przeróżnymi dodatkowymi funkcjami. Do najciekawszych należą wybór przebiegów rytmicznych, pamięć do zapisywania tempa dla poszczególnych utworów czy wejścia na instrumenty zewnętrzne. Wszystkie nasze metronomy to sprzęt wysokiej jakości, który służył będzie latami. Warto zaopatrzyć się w metronom już na początku muzycznej przygody z grą na instrumencie, choć i profesjonalistom i kompozytorom niezbędnym może okazać się posiadanie owego przedmiotu.
Tunery i mikrotunery najlepszej jakości
Nieco przykrą cechą instrumentów jest ich częste rozstrajanie się. Jeśli chcemy wydobyć z naszej, dla przykładu, gitary, nie obejdziemy się bez nastrojenia jej raz na jakiś czas. Mogą pomóc nam w tym tunery, czyli niewielkie elektroniczne urządzenia stworzone, by ułatwić proces strojenia instrumentu. W naszym sklepie on-line w podkategorii "Tunery" znajdziesz różnorodne stroiki, które na zawsze rozwiążą twoje problemy z kiepsko brzmiącymi instrumentami. Posiadamy niezawodny sprzęt najlepszych producentów, takich jak Aroma i Ever Play. Nasze tunery są kompaktowe i lekkie oraz posiadają szereg użytecznych programów i trybów strojenia. A dla najbardziej wymagających muzyków przygotowaliśmy ofertę metrotunerów, urządzeń łączących w jednym metronom, tuner i generator dźwięku. Posiadamy całą gamę tych praktycznych elektronicznych urządzeń od prostych urządzeń dla początkujących po zaawansowany technologicznie sprzęt dla zawodowych muzyków. Metrotunery w naszej ofercie charakteryzują się przyjaznym interfejsem, modnym designem i niezawodnością w działaniu. I artyści estradowi i adepci gry na instrumentach docenią ich potencjał.
Kamertony - funkcjonalne stroiki
Ci, którzy preferują najprostsze rozwiązania do strojenia instrumentów wybiorą z pewnością kamerton. Ten prosty jednotonowy instrument po okazyjnej cenie w łatwy sposób pomoże nam nastroić instrument. Ten sposób strojenia instrumentów z pewnością jest skuteczny, gdyż muzycy stosują go nieprzerwanie od ponad trzystu lat, kiedy to w 1711 roku angielski lutnista John Shore wynalazł kamerton widełkowy. W naszej ofercie proponujemy zarówno tradycyjne stalowe kamertony widełkowe jak i gwizdkowe, idealne od strojenia gitary. Poza swoim pierwotnym przeznaczeniem kameron z powodzeniem może być wykorzystywany w technice w laboratoriach jako źródło dźwięku prostego.
Liczymy, że nasz sprzęt zadowoli wszelkie twoje potrzeby. Jeśli poszukujesz innych akcesoriów muzycznych, zachęcamy do zapoznania się z ofertą w kategoriach poszczególnych typów instrumentów, np. smyczkowych, dętych itp.