Producenci
Promocje
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona SC Sofia Guitar
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona SC Sofia Guitar

2 223,20 zł

Cena regularna: 2 779,00 zł

Najniższa cena: 2 779,00 zł
szt.
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona RD Rosa Diva
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona RD Rosa Diva

2 463,20 zł

Cena regularna: 3 079,00 zł

Najniższa cena: 3 079,00 zł
szt.
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona RN Rosa Negra
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona RN Rosa Negra

4 255,20 zł

Cena regularna: 5 319,00 zł

Najniższa cena: 5 319,00 zł
szt.
Gitara Elektroklasyczna 4/4 - Kremona R65CW Rondo Guitar
Gitara Elektroklasyczna 4/4 - Kremona R65CW Rondo Guitar

2 020,00 zł

Cena regularna: 2 525,00 zł

Najniższa cena: 2 525,00 zł
szt.
Gitara Elektroklasyczna 4/4 - Kremona F65CW Fiesta Guitar
Gitara Elektroklasyczna 4/4 - Kremona F65CW Fiesta Guitar

2 135,20 zł

Cena regularna: 2 669,00 zł

Najniższa cena: 2 669,00 zł
szt.
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona RS Rondo Guitar
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona RS Rondo Guitar

2 295,20 zł

Cena regularna: 2 869,00 zł

Najniższa cena: 2 869,00 zł
szt.
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona TS Tangra Guitar
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona TS Tangra Guitar

3 943,20 zł

Cena regularna: 4 929,00 zł

Najniższa cena: 4 929,00 zł
szt.
Gitara Elektroklasyczna 4/4 - Kremona S65CW Sofia Guitar
Gitara Elektroklasyczna 4/4 - Kremona S65CW Sofia Guitar

1 863,20 zł

Cena regularna: 2 329,00 zł

Najniższa cena: 2 329,00 zł
szt.
Gitara Klasyczna 1/4 - Kremona S51S Sofia Guitar
Gitara Klasyczna 1/4 - Kremona S51S Sofia Guitar

695,20 zł

Cena regularna: 869,00 zł

Najniższa cena: 869,00 zł
szt.
Gitara Klasyczna 1/4 - Kremona R51S Rondo Guitar
Gitara Klasyczna 1/4 - Kremona R51S Rondo Guitar

855,20 zł

Cena regularna: 1 069,00 zł

Najniższa cena: 1 069,00 zł
szt.
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona S65C Soloist Guitar
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona S65C Soloist Guitar

1 071,20 zł

Cena regularna: 1 339,00 zł

Najniższa cena: 1 339,00 zł
szt.
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona FS Fiesta Guitar
Gitara Klasyczna 4/4 - Kremona FS Fiesta Guitar

1 839,20 zł

Cena regularna: 2 299,00 zł

Najniższa cena: 2 299,00 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Podkategorie

Instrumenty smyczkowe ➟

Presto Violin 1/2 G Struna Presto Violin 1/2 G Struna
Producent: PRESTO
Cena:

17,00 zł

szt.
zobacz więcej

Instrumenty smyczkowe

Instrumenty smyczkowe tworzą jedną z najbardziej cenionych grup instrumentów muzycznych. Nostalgiczne skrzypce, refleksyjny baryton, czy dumy kontrabas - uwielbiamy zanurzać się w głębokich dźwiękach wyczarowanych przez kwartety smyczkowe czy solowych artystów. Choć do klasycznej grupy tych instrumentów należą zaledwie cztery: skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas, to poza nimi w grupie chordofonów znajdziemy wiele innych, tradycyjnych i lokalnych instrumentów, które przez lata tworzyły regionalną historię muzyki.

Instrumenty smyczkowe znane były już w Starożytności, zwłaszcza w Azji. W Europie rozwijały się prężnie od średniowiecza i w każdym regionie Starego Kontynentu przybierały nieco inne charakterystyczne cechy zewnętrzne. Prekursorem znanych nam skrzypiec była lutnia, wylansowana przez średniowiecznych mistreli. Dziś instrument ten przeżywa prawdziwy renesans i wraz z modą na tworzenie muzyki dawnej, coraz więcej muzyków specjalizuje się w grze na lutni. Skrzypce natomiast zaczęły istnieć na przełomie XV i XVI wieku i prawdopodobnie wywodzą się z ziem polskich. Ich bezpośrednim poprzednikiem mogły być tzw. "skrzypce polskie", czterostrunowy instrument strojony w kwintach. Czas późnego renesansu i baroku to złoty wiek dla rozwoju instrumentów smyczkowych. Zaczęto doskonalić ich budowę i jakość dźwięku. W zasadzie pod względem technicznym nie różnią się zbytnio od tych używanych dzisiaj. W XIX wieku jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać manufaktury instrumentów smyczkowych, dzięki którym nawet mniej zamożni mogli pozwolić sobie na zakup instrumentu. Te nie były tak drogie i ekskluzywne, jak w ubiegłych wiekach, a ich jakość była zadowalająca. W tym czasie również rozwinęła się również orkiestra kameralna, a za nią symfoniczna. Skrzypce i inne chordofony stały się instrumentem bardzo prestiżowym.

Instrumenty smyczkowe - najlepszej jakości skrzypce

W naszym sklepie wiemy, że profesjonalny, niezawodny sprzęt to podstawowe wymaganie każdego skrzypka i każdej skrzypaczki. Dlatego ze starannością skomponowaliśmy naszą ofertę, na którą składają się tylko instrumenty sprawdzonych producentów o światowej renomie. W naszej ofercie znajdziesz skrzypce akustyczne takich marek jak Sandnera Stendtoa, Carlo Giordana czy Petz. To skrzypce wykonane z najwyższą precyzją z wysokiej jakości drewna: hebanu, świerku i klonu falistego. Naszą ofertę kierujemy zarówno do adeptów gry na skrzypcach, jak i doświadczonych wirtuozów, osób koncertujących w orkiestrach i w zespołach muzyki rozrywkowej. Każdy znajdzie u nas sprzęt odpowiedni dla siebie.

 A ci, którzy preferują najnowsze rozwiązania z pewnością zainteresują się naszym wyborem skrzypiec elektrycznych, dostępnych w podkategorii "Skrzypce elektryczne". Połączenie tradycyjnej gry na skrzypcach z nowatorskimi udoskonaleniami cyfrowymi daje efekt oryginalnego, czystego dźwięku i otwiera przed skrzypkiem zupełnie nowe muzyczne możliwości.

Instrumenty smyczkowe - altówki i kontrabasy

W naszym sklepie poza szeroką gamą skrzypiec oferujemy także altówki oraz kontrabasy z najwyższej półki. Nasze instrumenty wykonane są ze specjalnie preparowanego drewna i ręcznie rzeźbione w tradycyjne wzory od wieków wykorzystywane przez profesjonalnych lutników.

Altówka, jako większa kuzynka skrzypiec to wspaniały instrument o ciepłym brzmieniu. Kontrabas zaś, będąc największym instrumentem smyczkowym pozwala doświadczyć wyjątkowo głębokich niskich tonów. To fascynujący instrument, który rozwinął się w XVI wieku, ewoluując z wiolonczeli. Już w okresie baroku był ważnym instrumentem koncertowym, choć jego popularność nie była zbyt duża ze względu na ogromną cenę, pobijaną kosztem strun owijanych srebrem. Udoskonalenia i modyfikacje instrumentu z biegiem czasu zachęcały coraz to więcej muzyków do specjalizowania się w grze na kontrabasie. Jednak dopiero XX wiek przyniósł mu prawdziwe zainteresowanie, kiedy to kontrabas wszedł do muzyki jazzowej, a później do wczesnej odmiany muzyki rockowej.

Struny i akcesoria dla instrumentów smyczkowych

Gra na instrumencie wymaga nie tylko posiadania samego instrumentu, ale również wielu artykułów pomocniczych, w które każdy muzyk powinien się zaopatrzyć. Dlatego nasz asortyment poszerzyliśmy o przeróżne akcesoria, wśród których znajdziesz, między innymi:

  • smyczki,
  • strunniki,
  • żeberka.
  • podbródki,
  • tłumiki,
  • kalafonie,

Nie zapomnieliśmy także o szerokim wyborze zapasowych strun, które możesz zakupić w kompletach lub w postaci pojedynczych sztuk. Posiadamy struny różnych producentów do skrzypiec, altówek, wiolonczel i kontrabasów. W asortymencie znajdziesz także profesjonalny sprzęt do pielęgnacji i konserwacji instrumentów smyczkowych. W podkategorii "Konserwacja instrumentu" znajdziesz specjalne ściereczki, środki do czyszczenia, pasty nabłyszczające i nawilżacze. Nasza oferta obfituje też w futerały i pokrowce, które są niezbędnym dodatkiem do instrumentów i dzięki nim zapewnisz bezpieczne przechowywanie twojego cennego sprzętu. Nasze pokrowce są nowoczesne, lekkie i kompaktowe. Umożliwiają łatwy i wygodny transport nawet największych instrumentów smyczkowych. Posiadamy także wybór zgrabnych i funkcjonalnych opakowań na smyczki. A jeśli o nich mowa, to oczywistym jest, że muzykującym na chordofonach nie może zabraknąć źródła tworzącego dźwięk w ich instrumentach. Dlatego w naszej ofercie w podkategorii "Smyczki" prezentujemy całą gamę wysokiej jakości smyczków do wszelkich tradycyjnych instrumentów smyczkowych. Mamy narzędzia zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Wszystkie wykonane z największą starannością z jakościowego drewna i włosia końskiego.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się ze wszystkimi produktami z naszej oferty dotyczącej instrumentów smyczkowych. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie online lub oddziałach stacjonarnych w południowej Polsce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium