Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Podkategorie

Instrumenty marszowe ➟

Tomy - Dragon's Drums MAQA05 Tomy - Dragon's Drums MAQA05
Producent: MES
Cena:

719,00 zł

szt.
zobacz więcej
Werbel - Mes MPZ1412B Marching Snare Werbel - Mes MPZ1412B Marching Snare
Producent: MES
Cena:

1 619,00 zł

szt.
zobacz więcej
Nosidło - Mes HD8F Nosidło - Mes HD8F
Cena:

279,00 zł

szt.
zobacz więcej
Tomy - Dragon's Drums MAQA04 Tomy - Dragon's Drums MAQA04
Producent: MES
Cena:

599,00 zł

szt.
zobacz więcej
Werbel - Dimavery MS200 Werbel - Dimavery MS200
Producent: DIMAVERY
Cena:

549,00 zł

szt.
zobacz więcej
Werbel - KG CX D119SN 14x5,5" Werbel - KG CX D119SN 14x5,5"
Producent: Kansas Group
Cena:

719,00 zł

szt.
zobacz więcej
Bęben - Mes FMBZ2214 Bęben - Mes FMBZ2214
Cena:

3 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
Dimavery MS300 Dimavery MS300
Producent: DIMAVERY
Cena:

839,00 zł

szt.
zobacz więcej

Instrumenty marszowe

Kiedy pada pojęcie "orkiestra" większość z nas w myślach przywołuje obraz orkiestry symfonicznej, grającej wspaniałe symfonie i opery, dyrygowanej przez dostojnego dyrygenta we fraku. Kto miał okazje w swoim życiu uczestniczyć w koncercie orkiestry symfonicznej, ten wie, że jest to niesamowite muzyczne przeżycie, które umożliwia kontakt z kulturą na najwyższym poziomie. Jednak orkiestra nie ogranicza się tylko do zespołu muzycznego wykonującego najwspanialsze muzyczne dzieła. Nazwa ta odnosi się także do innych zespołów instrumentalnych kierowanych przez dyrygenta. Możemy więc spotkać zarówno orkiestry smyczkowe jak i dęte czy marszowe. Ten ostatni typ to ciekawy twór, składający się z muzyków, którzy często jednocześnie są wojskowymi, a utwory muzyczne wykonują w marszu, stąd nazwa tego typu orkiestry.

W literaturze wyróżnia się dwa rodzaje zastosowań wspomnianej orkiestry. Pierwszy to marsz polny, czyli wystąpienie na stadionach lub miejskich łąkach, najczęściej podczas uroczystości sportowych lub wielkich wydarzeń społecznych. Drugi typ, marsz uliczny to przemarsz podczas pochodów ulicznych z okazji wydarzeń państwowych lub lokalnych.

Orkiestra marszowa i jej instrumenty

Nie trudno się domyślić, że korzeni orkiestry marszowej trzeba szukać w orkiestrze wojskowej, która podczas uroczystości państwowych lub związanych z militarnością odgrywa repertuar marszowy. Obecnie spotkać można orkiestry marszowe niezwiązane z dziedziną wojskowości, składające się z cywili, amatorsko zajmujących się muzyką. Orkiestry marszowe dużą popularnością cieszą się w Stanach Zjednoczonych, gdzie każde ugrupowanie społeczne czy drużyna sportowa posiada własny oddział muzyków. I na naszym kontynencie orkiestry marszowe mają się całkiem dobrze i funkcjonują najczęściej przy związkach zawodowych. Do najsłynniejszych należą orkiestry górnicze czy Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak w każdej orkiestrze zespołem dyryguje dyrygent, który wyznacza rytm. Główny bęben reguluje puls i tym samym pomaga skoordynować kroki z muzyką. W momentach, gdy inne instrumenty w orkiestrze nie grają, a zespół nadal maszeruje, bęben nie odpoczywa. Gra nieprzerwanie kadencję o dość skomplikowanym rytmie.

Instrumenty marszowe w naszej ofercie

Jeśli jesteś członkiem orkiestry marszowej i potrzebujesz zakupić nowy sprzęt bądź dopiero chcesz podjąć pierwsze kroki w tej muzycznej dziedzinie, trafiłeś we właściwe miejsce. W naszej bogatej ofercie z pewnością znajdziesz odpowiednie instrumenty i akcesoria. Przede wszystkim polecamy marszowe bębny o niesamowitej mocy i potężnym brzmieniu. Choć bardzo solidne, nasze bębny są wyjątkowo lekkie i nawet podczas kilkugodzinnego marszu nie ciążą i pozwalają na płynną grę. Wykonane z jakościowego drewna przykuwają wzrok swoim nowoczesnym designem i precyzyjnym wykończeniem. Dostępne w kilku rozmiarach, sprostają przeróżnym potrzebom muzyków.

W naszej ofercie nie brakuje także werbli, małych i dużych, które zapewniają doskonały muzyczny atak i wspaniały dźwięk. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii nasze werble pozwalają perkusistom osiągnąć szczyty swoich umiejętności technicznych. Niezawodne i wytrzymałe wzbogacą swoim czystym brzmieniem każdą lokalną czy państwową orkiestrę marszową.

Naszą ofertę instrumentów perkusyjnych dopełniają tom-tomy o wyrazistej barwie dźwięku i równie precyzyjnym jak bębny czy werble wykonaniu. Tomy z naszego asortymentu sprostają nawet wymagającym muzykom. Odpowiednio wyprofilowane, ze wzmocnioną membraną zapewniają wielką moc i świetne nadają się na terenowe wystąpienia.

Instrumenty marszowe dęte

Nie tylko bębny tworzą orkiestrę marszową. Instrumenty dęte to jej kolejny istotny element, dodający kolorytu i różnorodności. Wśród naszych instrumentów dętych marszowych proponujemy:

  • waltornie,
  • melafony,
  • barytony,
  • eufonium,
  • suzafony,

W zależności od potrzeb posiadamy sprzęt dla stawiających pierwsze kroki w muzycznej karierze i bardziej zaawansowany ekwipunek dla osób z dużym dorobkiem i doświadczeniem. Nasze instrumenty dęte dostępne są w różnych odcieniach srebra i złota, więc łatwo dopasować je do stylu i wyglądu orkiestry. Sprzęt jest wyjątkowo trwały i mocny, a dźwięki, które za jego pomocą stworzymy są czyste i głębokie. Instrumenty bez obaw mogą być wystawiane na wszelkie warunki atmosferyczne, gdyż ich kunsztowne wykonanie gwarantuje odporność na niepogodę. Gra na nich jest komfortowa, a więc i przyjemna.

Akcesoria do instrumentów marszowych

Naszą ofertę instrumentów marszowych uzupełniają przeróżne akcesoria dedykowane dla muzyków z orkiestry marszowej. W podkategorii "pałki" znajdziesz szeroki wybór drewnianych pałek do bębnów i werblów o różnych rozmiarach i zakończeniach. Natomiast w podkategorii nosidła proponujemy całą gamę szelek i pasków, które ułatwią noszenie instrumentów. Zakup odpowiedniego wygodnego i zarazem solidnego paska jest w przypadku instrumentów marszowych sprawą pierwszorzędną. Granie na bębnie czy suzafonie przy jednoczesnym marszu to nie najprostsza sztuka. Na pewno ułatwi ją dopasowane nosidło, które odciąży nasze ciało i pozwoli skupić się na muzyce. W ofercie posiadamy różnego rodzaju nosidła do wszelkich instrumentów marszowych, zarówno wykonane z wysokiej jakości metali jak i z materiałów miękkich dedykowanych lżejszym instrumentom.

Ciekawym gadżetem z naszej oferty będzie także buława marszowa, która udoskonali popisowy pokaz każdej orkiestry. Stosowana może być także do ćwiczeń dla tamburmajora oraz do żonglerki.

Mamy nadzieję, że nasza bogata oferta sprosta twoim wymaganiom. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z szeroką gamą instrumentów marszowych, a następnie do wygodnych zakupów w naszym sklepie online. Chętnych zapraszamy również do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych w Gliwicach, Opolu, Katowicach i Wrocławiu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium