Informacje o produkcie

Zoom B1Xon

Producent: ZOOM
Produkt niedostepny, dostawa wkrótce
Wysyłka w dni
Koszt od 6,50 zł
315.00 / 1szt.
 • Multiefekt basowy

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

Zoom B1Xon

U nas możesz kupić na raty!

Oferujemy Ci szybkie i łatwe zakupy na raty bez wychodzenia z domu. Wniosek o kredyt złożysz online podczas składania zamówienia. Uruchom kalkulator aby sprawdzić wysokość rat.
Uruchom kalkulator rat
PEŁEN OPIS

Specjaliści z firmy Zoom już od blisko 25 lat są liderami w dziedzinie multiefektów. Ich produkty są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań tego typu zarówno wśród basistów, jak i gitarzystów na całym świecie. Teraz, dzięki modelom B1on oraz B1Xon stworzyli nową jakość wśród multiefektów dla basistów w rewelacyjnej cenie. Niezależnie od granego gatunku, niezależnie od twojego zaawansowania B1on/B1Xon będą stanowiły podstawowy element twojego pedalboardu.

Zachwycający efekt, zachwycające funkcje, zachwycające brzmienie

B1on oferuje aż 100 efektów basowych (w wersji oprogramowania 1.2, w poprzednich - 75), w tym różne modele distortion, kompresorów, efekt modulacyjne, delay, pogłosy i symulacje wzmacniaczy. B1Xon posiada ponadto 5 efektów kontrolowanych za pomocą wbudowanego pedału ekspresji.

Równocześnie możesz korzystać maksymalnie z 5 efektów, ustawionych w wybranej przez Ciebie kolejności. Dodaktowo, efekt posiada 68 wbudowanych patternów rytmicznych, dzięki czemu po podłączeniu słuchawek możesz śmiało ćwiczyć w zaciszu swojego pokoju. Wbudowany tuner chromatyczny wspiera wszystkie standardowe strojenia gitar basowych, a looper pozwala na nagranie do 30 sekund materiału o jakości płyty CD. Długość pętli możesz wybrać ręcznie lub wybierając liczbę ćwierćnut, możesz dodać wybrany podkład rytmiczny, a automatyczna kwantyzacja zapewnia dokładny start i początek nagrywania.

Programowanie efektu jest bardzo proste, dzięki przejrzystemu interfejsowi użytkownika i dużemu, czytelnemu wyświetlaczowi LCD. Zaawansowane fukcje edycyjne, jak Swap, Auto-Save czy Pre-Select sprawiają, że organizacja presetów pod kątem występów live jest bardzo prosta i szybka. Już nie będziesz musiał szukać wybranego ustawienia - przed samym koncertem możesz ustawić ich kolejność zgodnie z setlistą, a samo ich przełączanie odbywa się w cicho, z ciągłym wykorzystaniem poprzedniego brzmienia. Wbudowany w wersji B1Xon pedał ekspresji pozwala na regulację poziomu sygnału wejściowego, wyjściowego lub wybranego parametru efektu w czasie rzeczywistym.

Setki sposobów, aby zamienić się basowego bohatera

Zarówno model B1on, jak i B1Xon pozwalają Ci wybierać spośród 100!  wysokiej jakości efektów opartych na algorytmach DSP (pod warunkiem aktualizacji oprogramowania do wersji 1.2, w poprzednich - 75 efektów). B1Xon posiada dodatkowo 5 efektów dedykowanych współpracy z wbudowanym pedałem ekspresji

Znajdziesz wśród nich kompresory, bramki szumów, filtry, equalizery czy octavery, jak również boostery, overdrive, fuzzy, phasery, flangery, chorusy, pitch shitery, tremolo, vibrato, generatory sub-octave, syntezatory a nawet efekt DeFret, który sprawi że twój progowy bas będzie brzmiał jak rasowy fretless. Wszystkie z nich symulacje klasycznych oraz współczesnych efektów, jak Aphex Punch Factory, MXR DynaComp, dbx 160A, BBE Sonic Maximizer, Moog MF-101, Z. Vex Seek-Wah, jak również Xotic EP Booster i Bass BB Preamp, Electro-Harmonix Bass Big Muff, SansAmp Bass Driver DI, MXR Bass D.I.+, Avalon Design U5, ADA Flanger, tc Electronic Corona Tri-Chorus czy BOSS ODB-3, DS-1 and Metal Zone. Zestaw efektów uzupełnia Zoom Noise Reduction (ZNR), dopasowany do charakteru gitary basowej Auto-Wah czy modulator typu "talking". Znajdziesz również sporo delayów czy naturalnie brzmiących reverbów, a wśród nich rewelacyjną symulację Line6 M9 Particle Verb.

Wśród symulacji brzmień wzmacniaczy znajdują się emulacje zarówno klasycznych wzmacniaczy lampowych jak Ampeg SVT, Ampeg B-15, Fender Bassmna, Marshall Super Bass, Polytone Mini-Brute III i acoustic 360, jak również brzmienia znane z Hartke 3500, SWR SM-900, Aguilar DB750, Gallien-Krueger 800RB, Eden WT-800 czy Markbass Little Mark III, każdy z nich z własną symulacją dopasowanej kolumny, której charakter można dodatkowo zmieniać. Co więcej możesz połączyć dowolny wzmacniacz z dowolną kolumną dla bardziej zaskakującego efektu.

Łączenie efektów: złożone łańcuchy w prostej wersji

B1on/B1Xon nie tylko pozwala Ci na wybór efektu i jego edycje, ale również udostępnia używanie 5 z nich równocześnie, połączonych w wybranej przez Ciebie kolejności. Dzięki tej funkcji będziesz mógł tworzyć bardziej złożone, jeszcze lepszej jakości brzmienia bez potrzeby używania wielu pojedynczych efektów.

Zazwyczaj łańcuchy efektów zaczynają się od efektów dynamiki, takich jak np. kompresor, następnie efekty typu wah, EQ, distortion, overdrive. Efekty modulacyjne jak chorus, delay czy reverb umieszcza się zazwyczaj na samym końcu łańcucha.

Jednak nie jest to obowiązkowy schemat ich łączenia. Ekscytujące, nowe brzmienia tworzy się łamiąc przyjęte schematy, eksperymentując i popuszczając wodzę fantazji. Właśnie dlatego B1on/B1Xon pozwala również na zmianę położenia efektów w łańcuchu.

Bardzo łatwo możesz edytować stworzone wcześniej łańcuchy. Proste zmiany kolejności mogą czasem dramatycznie zmienić brzmienie. Na przykład EQ ustawiony przed symulacją wzmacniacza radykalnie brzmienie w stosunku do ustawienia EQ po wzmacniaczu, ponieważ EQ nie tylko zmieni charakterystykę brzmieniową, ale dodatkowo funkcjonuje jako booster. Wszystkie te zmiany możesz wykonać wewnątrz własnego B1on/B1Xon - znacznie łatwiej i szybciej niż przełączanie efektów w pedalboardzie.

Tuner: Zostań w najlepszym naSTROJU

Basiści znają konieczność grania na dokładnie nastrjonoym instrumencie. I nie chodzi tu o samo nastrojenie instrumentu; chodzi o utrzymanie stroju przez cały koncert. Nie jest to problem jeżeli korzystasz z B1on/B1Xon, ponieważ wbudowany tuner sprawia że zadanie to staje się bardzo łatwe i szybkie, nawet pod presją trwającego koncertu i w żarze oświetlenia sceny.

W B1on/B1Xon dostęp do tunera jest natychmiastowy w każdej chwili, a czytelny wyświetlacz ułatwia dokładne i szybkie sprawdzenie aktualnego stroju. Sam możesz wybrać czy w trakcie strojenia efekt ma wyłączyć aktualnie stosowany preset aby było słychać czysty, nieprzetworzony dźwięk czy też ma zostać całkowicie wyciszony, aby stroić gitarę w kompletnej ciszy.

Tuner wbudowany w B1on/B1Xon jest bardzo uniwersalny. Możesz wybrać częstotliwość odniesienia dźwięku A (domyślnie 440Hz) jako dowolną wartość w zakresie 435-455Hz, a tuner może pracować w trybie chromatycznym bądź w jednym z kilku domyślnych strojów gitary basowej.

Podkłady rytmiczne: Idealny akompaniament

Ćwiczenie rytmu to bardzo ważna część gry na gitarze basowej. Funkcja Rythm w B1on/B1Xon sprawia, że jest ono łatwe i przyjemne. 68 realistycznie brzmiących patternów rytmicznych jest dostępnych pod twoimi palcami. Oparte na samplach PCM nagranych z użyciem prawdziwych są dopasowane do różnych gatunków muzycznych - od rocka do jazzu, od Emo do Motown. Większość z nich jest oparta na podziałach ćwierćnutowych, ósemkowych i szesnastkowych, w metrum 4/4, 6/8 (shuffle) czy 3/4 (walc). Dla bardziej wymagających znajdą się również 5/4.

Funkcja Rythm może być również użyta w połączeniu z Looperem, pozwalając na tworzenie pełnych orkiestracji opartych na podkładach rytmicznych z twojego efektu.

Looper: Stwórz pełny występ

Masz wspaniały riff, który chciałbyś rozbudować albo ciekawy układ akordów, który może posłużyć jako podstawa do ciekawej improwizacji albo idealnego solo? Eksploruj swoje pokłady kreatywności dzięki funkcji Loopera w B1on/B1Xon, który pozwala na zapisanie aż do 30 sekund twojej gry w wysokiej jakości (16-bit, 44,1kHz). Czas nagrywania może zostać ustawiony ręcznie bądź jako ilość ćwierćnut w wybranym tempie. Sterowanie nim jest równie łatwe - start, stop, overdub czy resetowanie - wszystkim sterujesz za pomocą przełączników nożnych, bez użycia rąk.

Auto Save: Ustawienia zapisane. Cały czas.

W końcu stworzyłeś wymarzone brzmienie, ale boisz się je stracić? To się już nie zdarzy! B1on/B1Xon posiada wygodną funkcję Auto Save, która będzie automatycznie zapisywać wszystkie zmiany które wprowadzasz w ustawieniach.

Oczywiście, jeśli jesteś ryzykantem śmiało możesz wyłączyć Auto Save i ryzykować nadpisanie twojego presetu. B1on/B1Xon będzie Cię za każdym razem, grzecznie pytał czy chcesz zapisać wprowadzone zmiany, gdy będziesz przełączał preset. Ustawienia mogą zostać zapisane do aktualnie wybranego miejsca w pamięci lub do dowolnego innego, które uznasz za najbardziej wygodne.

B1on/B1Xon pozwala na dowolne nazwanie presetów. Za pomocą pokrętła regulacji wybierz potrzebne litery i znaki. Nazwy mogą mieć maksymalnie 10 znaków, każdemu presetowi dodatkowo można przypisać indywidualny poziom głośności, aby zapewnić stałą głośność nawet w przypadku szybkiej zmiany z brzmienia akustycznego na bardzo mocno przesterowane.

Pre Select: Wybierz ustawienie, zanim usłyszy je publika

Zazwyczaj będziesz chciał dopasować zapisać swoje brzmienia B1on/B1Xon w kolejnośći w której będziesz je wykorzystywał na koncercie. W takim przypadku będziesz chciał, aby brzmienie zmieniło się natychmiastowo, gdy tylko je wybierzesz i jest to standardowy tryb pracy B1on/B1Xon.

Jednak, jeśli nie zapisałeś ustawień w potrzebnej kolejności lub jeśli po prostu poniosła Cię kreatywność w trakcie występu i potrzebujesz innego ustawienia, załącz funkcję Pre Select. Pozwala ona na ciche przełączanie pomiędzy ustawieniami, gdy instrument ciągle brzmi tą z której korzystałeś.

Zasilanie: Jeszcze więcej możliwości

B1on/B1Xon jest zasilany tylko 4 ogniwami AA - alkalicznymi bądz akumulatorami NiMH. Dodatkowo może być zasilany za pomocą zasilacza Zoom AD-16 bądź poprzez złącze USB.

W przypadku zasilania bateriami, B1on/B1Xon załącza się automatycznie gdy podłączysz jack to gniazda wejściowego, a unikalna funkcja "eco" może zostać użyta by wyłączać efekt jeśli nie był używany przez ostatnie 10 godzin.

Czas pracy na bateriach alkalicznych to ponad 20 godzin, nawet podczas ciągłego użytkowania, a wskaźnik "battery remaining" będzie Cię informował ile jeszcze czasu pracy zostało. Aby go zwiększyć możesz opcjonalnie załączyć opcję wyłączania podświetlania wyświetlacza LCD po 15 lub 30 sekundach od ostatniego użycia.

Pedał ekspresji: Wyraź siebie!

Wbudowany w B1Xon pedał ekspresji pozwala na kontrolę wybranego parametru efektu w czasie rzeczywistym. Możesz użyć go to regulacji gain lub głośności, dodać efekt wah lub filtr, zmienić czas delay czy prędkość modulacji, albo jeden z wielu innych parametrów. Dodatkowo zakres regulacji może zostać skonfigurowany w każdym presecie indywidualnie - możesz nawet ustalić wartość minimalną wyższą niż maksymalną, aby odwrócić kierunek pracy pedału.

B1Xon posiada również prostą procedurę kalibracji, dzięki której będziesz mógł dopasować czułość pedału do twoich potrzeb, zależnie od tego czy jesteś graczem wagi lekkiej czy też prawdziwą ołowianą stopą.

 • Częstotliwość próbkowania: 44,1kHz
 • Konwersja A/D i D/A: 24-bitowa
 • 32-bitowe przetwarzanie sygnałów
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20kHz
 • Wejścia: Input (jack 1/4"), Aux In (mini jack stereo 1/8")
 • Wyjście: Output (jack stereo 1/4") z możliwością podłączenia słuchawek
 • Poziom S/N: 119dB
 • Port USB przeznaczony do aktualizacji oprogramowaia
 • Wymiary: 155 (D) x 237 (W) x 50 (H) mm
 • Ciężar: 640g (bez baterii)
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel