Informacje o produkcie

Kemper Profiling Amplifier Power Head

Producent: Kemper
Produkt niedostepny, dostawa wkrótce
Wysyłka w dni
Koszt od 0,00 zł
7899.00 / 1szt.
  • Cyfrowa głowa gitarowa, 600W

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

Kemper Profiling Amplifier Power Head

U nas możesz kupić na raty!

Oferujemy Ci szybkie i łatwe zakupy na raty bez wychodzenia z domu. Wniosek o kredyt złożysz online podczas składania zamówienia. Uruchom kalkulator aby sprawdzić wysokość rat.
Uruchom kalkulator rat
PEŁEN OPIS

W ciągu roku jaki upłynął od premiery, nowatorski wzmacniacz gitarowy znalazł miejsce w zestawach wielu gitarzystów używających go w domu, sali prób czy studiu nagraniowym. Entuzjastyczne opinie nie mogą dziwić, w końcu mamy do czynienia z najbardziej realistycznie brzmiącym, oddającym niuanse gry urządzeniem modelującym w historii. Nadszedł czas na rozwinięcie unikalnej koncepcji.

Nowy Kemper Profiler POWER HEAD posiada wbudowany wzmacniacz o mocy 600 W. Dzięki temu, sprzęt przeznaczony pierwotnie do użycia w studiu zyskał miano najbardziej wszechstronnego systemu gitarowego nagłośnienia wszech czasów. 600-wattowy wzmacniacz w klasie D, został specjalnie dobrany tak, aby zapewniał maksymalną wydajność przy nagłośnieniu gitary. Wzmacniacz dostarcza 600 W mocy przy 8 Ohm i 300 W przy 16 Ohm , nie nagrzewa się i jest przy tym lekki. Wnikliwe testy odsłuchowe, szczegółowe pomiary i analiza większości gitarowych wzmacniaczy mocy dostępnych na rynku wykazały, że najlepsze rezultaty brzmieniowe zagwarantuje zastosowanie najlepszych komponentów. Nie inaczej sprawa ma się z jedynym w swoim rodzaju Kemperem.

Kemper Profiling Amplifier – gitarowy wzmacniacz profilujący
Wzmacniacz Kemper Profiling Amplifier to całkowicie nowatorska i przełomowa koncepcja wzmacniacza gitarowego opartego na technologii cyfrowej. Producent urządzenia wierzy w to, że każdy gitarzysta powinien mieć możliwość przeniesienia własnego, charakterystycznego brzmienia do jednego, niedużego wzmacniacza.

Wzmacniacz Profilujący Kemper na drodze cyfrowej przechwytuje charakterystykę brzmieniową dowolnego wzmacniacza gitarowego. Możesz teraz stworzyć profil dla każdej kombinacji brzmień i ustawień swojego lampowego wzmacniacza. Wzmacniacz Kemper pozwala szybko i precyzyjnie porównać brzmienia w trybie A/B więc dokładnie dostroisz brzmienie profilu do brzmienia oryginalnego wzmacniacza. Jeśli w studiu używasz dobrze zachowanych, starych wzmacniaczy lampowych o wyjątkowym brzmieniu, możesz stworzyć profile tych wzmacniaczy i korzystać z nich gdziekolwiek i kiedykolwiek masz ochotę. Profile można ubarwić dostępnymi w Kemper Profiling Amplifier profesjonalnymi efektami i zapisać rozmaite wersje brzmień z alternatywnym wzmacniaczem, a także dowolnie podmieniać symulacje kolumn gitarowych.

Wybierasz się w trasę?

Podczas występów na żywo, używaj Profili stworzonych w czasie sesji studyjnych. Zamiast ryzykować transport cennych i delikatnych wzmacniaczy które zapewniają ci twoje brzmienie na koncertach, możesz teraz stworzyć profile swojego sprzętu przed trasą i w drogę ze sobą zabrać tylko Kemper Profiling Amplifier! Wzmacniacz Profilujący Kemper daje ci to, na co czekały całe pokolenia gitarzystów: możliwość uzyskania własnego brzmienia zawsze i wszędzie, gdzie tylko chcesz.

Na czym polega Profilowanie?
“Profilowanie” to nazwa zastrzeżonej technologii firmy Kemper pozwalającej przechwytywać brzmienie i charakter konkretnego wzmacniacza lampowego.  Inaczej mówiąc, Wzmacniacz Profilujący Kemper nie jest urządzeniem, które daje dostęp wyłącznie po listy statycznych cyfrowych symulacji wzmacniaczy. Przeciwnie, na drodze profilowania powstaje sugestywny, żywy, dynamiczny i wielowymiarowy obraz brzmienia twojego prawdziwego wzmacniacza lampowego.
Profilowanie jest bardzo łatwe i polega na podłączeniu wzmacniacza lampowego do Wzmacniacza Profilującego Kemper i naciśnięciu przycisku „record”. Wystarczy, że włączysz wzmacniacz Kemper w torze sygnałowym i urządzenie zrobi to, do czego zostało stworzone. Sygnały testowe ze wzmacniacza profilującego Kemper zostaną przesłane do twojego wzmacniacza lampowego i nagrane za pomocą mikrofonu ustawionego przed twoją kolumną głośnikową.
Nie musisz nawet grać na gitarze. Po niecałej minucie wzmacniacz profilujący Kemper pozyska dźwiękowe DNA twojego wzmacniacza lampowego i otrzymasz specjalny profil. Następnie korzystając z trybu porównania A/B będziesz mógł porównać brzmienie oryginalnego wzmacniacza lampowego z brzmieniem profilowanym oraz szybko i w prosty sposób wprowadzić finalne poprawki po których profil zabrzmi dokładnie tak, jak oryginał.

Amp - regulacja wzmacniacza
Kemper Profiling Amplifier posiada zestaw standardowych regulatorów, które znajdują się w większości wzmacniaczy gitarowych: Gain, Bass, Middle, Treble i pokrętło Presence. Jednak w odróżnieniu do wielu starszych, klasycznych wzmacniaczy, regulacja Gain działa tutaj neutralnie, po to, abyś znalazł najlepsze ustawienie w swoim wzmacniaczu i mógł tego optymalnego brzmienia używać na dowolnym stopniu wzmocnienia. Kontroler wzmocnienia Gain działa w zakresie 80 dB i posiada funkcję automatycznej kompensacji poziomu głośności przy ustawieniu brzmienia czystego.

A teraz wyobraź sobie, że możesz wpływać na brzmienie profilu w sposób znacznie szerszy, niż w przypadku zwykłego wzmacniacza…A gdybyś mógł zmienić wiek samego wzmacniacza lub sposób reakcji na uderzenia kostką? A gdybyś mógł zmodyfikować zasilacz profilowanego wzmacniacza aby przy niższym zasilaniu zagrał ciekawiej, lub tak potężnie jak nigdy dotąd? Ze wzmacniaczem profilującym Kemper to jest możliwe! Możesz dynamicznie wpływać na kluczowe cechy swoich ulubionych wzmacniaczy, co nie jest możliwe w żaden inny sposób albo wymaga modyfikacji sprzętu. Możesz zrobić wszystko, począwszy od niewielkich modyfikacji – gdy na przykład chcesz by profil twojego Marshalla Bluesbreaker zabrzmiał jeszcze bardziej w stylu vintage - do bardziej radykalnych, kiedy twój klasyczny Fender Bassman zagra współczesnym brzmieniem high gain.

Więcej kontrolerów niż zazwyczaj
Parametr Definition w sekcji Amp służy do ustawienia proporcji między klasycznym lub nowoczesnym charakterem brzmienia Profilu. Zwiększ wartość tego parametru by podnieść czułość reakcji wirtualnych lamp.
Power Sagging - redukcja zasilania: Pozwól lampom oddychać w czasie swojej gry; tłumione struny zabrzmią z większą dynamiką, a czyste nuty grane kostką lepiej się przebiją, gdy będziesz grać ciszej. Parametr Pick służy do regulacji ataku kostką niezależnie od poziomu wzmocnienia gain - nawet przy mocnym przesterowaniu ta innowacyjna funkcja pozwala oddzielić dźwięk kostkowania od naturalnej kompresji przesterowanych lamp tak, aby przebił się w miksie. Parametrem Compressor w sekcji Amp podkreślisz sustain czystych dźwięków przy łagodnej grze, a gdy wrócisz do normalnego poziomu gry na przesterowanym brzmieniu sygnał nie będzie przetworzony. Regulatory w sekcji Cabinet służą do ustawienia barwy i charakteru kolumny głośnikowej. Możesz zmieniać rozmiar wirtualnej kolumny, brzmienie rezonansu w niskim paśmie lub kreatywnie dopasować charakter dźwięku.

Sekcja Amplifier
Sekcja Amplifier jest sercem wzmacniacza profilującego Kemper. Brzmienie wzmacniacza bazuje na profilu załadowanym do zestawu. Znakomicie dobrane, intuicyjne i skuteczne w praktyce parametry makro umożliwiają przeprowadzenie modyfikacji niewykonalnych w przypadku tradycyjnych wzmacniaczy sprzętowych.
Można zrobić wiele rzeczy, od zmiany wieku wirtualnego sprzętu do sposobu reakcji na twoją grę. Zyskujesz też bezpośredni dostęp do ustawień lamp, takich jak np. ich symetryczność.

Sekcja Equalizer
Kemper Profiling Amplifier posiada tradycyjną sekcję korekcji - bass / mid / treble / presence taką, jaką lubisz i znasz z wielu wzmacniaczy typu head. Jednak wiele korektorów dostępnych w sekcji regulacji barwy mniej lub bardziej słynnych wzmacniaczy nie zapewnia należytej kontroli i rozmywa brzmienie w nieciekawy sposób. Dlatego tutaj wykorzystano własny, oryginalny układ wzorowany na tradycyjnych rozwiązaniach, który działa jednak tak, jak nowoczesne korektory profesjonalnej jakości.

Sekcja głośników - Cabinet
Kemper Profiling Amplifier jako część profilu przechwytuje również brzmienie głośników. Dzięki cyfrowej magii w ramach profilu rozdzielić można kolumnę głośnikową i wzmacniacz, a następnie miksować i dobierać ich parametry w sposób taki, jaki chcesz. Wyobraź sobie, że dowolnie zamieniasz głośniki między wzmacniaczami, nawet jeśli chodzi o wzmacniacze typu combo. Możesz nawet zmienić wymiary kolumny głośnikowej za pomocą jednego parametru, od wielkości „paczki papierosów” do niewyobrażalnych rozmiarów.

EFEKTY

Kostki podłogowe
Wzmacniacz profilujący Kemper posiada cztery niezależne pozycje dla efektów podłogowych. Można w nich umieścić efekty z całego dostępnego arsenału, począwszy od dokładnie modelowanych, słynnych kostek overdrive i distortion, przez kompresor, pogłos, kilka linii opóźniających i algorytmów lo-fi do pięknej emulacji głośnika obrotowego.
Dostępne są również wierne modele klasycznych efektów modulacji w stylu retro takich jak różne kostki podłogowe typu chorus, phaser i flanger. W departamencie efektów kreatywnych znalazły się między innymi efekty obniżenia rozdzielczości bitowej i częstotliwości próbkowania czy modulator pierścieniowy. Wszystkie ustawienia efektów można poddać edycji i wygodnie kopiować między presetami. Aby łatwo było ci się zorientować, jaki rodzaj efektu został użyty w danym ustawieniu, dla efektów przeznaczono inne kolory sygnalizujących je diod świetlnych.

Pętla i efekty zewnętrzne
Kemper Profiling Amplifier posiada zewnętrzną pętlę efektową, którą można włączyć w dowolnym punkcie między wirtualnymi efektami. Pozycja i pozostałe szczegóły zapisywane są dla każdego zestawu. Natomiast wyjścia monitorowe można wykorzystać w torze analogowym podczas re-ampingu.

Sekcja Master
Sekcja efektów master obejmuje efekty pogłosu, delaya i dodatkowe miejsca dla kostek podłogowych i efektów studyjnych, które wzbogacą brzmienie wzmacniacza. Łatwy dostęp do najważniejszych ustawień zapewnia sześć pokręteł umieszczonych na panelu przednim. W sekcji reverb znajduje się to głęboko i naturalnie brzmiący algorytm pogłosowy, który nie przesłoni oryginalnego sygnału. W sekcji idelaya znajdziesz kilka algorytmów linii opóźniającej typu tape i stereo, które można zsynchronizować z zegarem MIDI.

PODŁĄCZ SIĘ

Blok wejściowy
Kemper Profiling Amplifier posiada wejście Hi-Z zoptymalizowane pod kątem pasywnych pickupów gitarowych, dzięki czemu wzmacniacz cechuje czysto brzmiący tor sygnałowy. Aby przekazać jak najbardziej wierne brzmienie gitary do produkcji wzmacniacza Kemper wykorzystano wyłącznie profesjonalne komponenty analogowe.
Dodatkowo, na panelu przednim można znaleźć pokrętło transparentnie działającej bramki szumów noise gate. Bramka reaguje szybciej niż większość typowych bramek i nie potrzebna jest w tym przypadku regulacja czasu zwolnienia bramki. Wystarczy stłumić struny, by w głośnikach natychmiast zapadła cisza.

Blok wyjściowy
Wzmacniacz profilujący Kemper ma dwa niezależne wyjścia główne, które można wykorzystać na wiele sposobów. Dostępne są gniazda do symetrycznego łączenia sygnałów na poziomie studyjnym oraz złącza TRS. Na wyjściu monitorowym można opcjonalnie uzyskać dźwięk wzmacniacza bez kolumny głośnikowej - to rozwiązanie specjalne dla muzyków korzystających ze wzmacniacza mocy / kolumny w warunkach scenicznych.

Uziemienie
Aby bez problemów podłączyć wzmacniacz profilujący Kemper w warunkach studyjnych i koncertowych, wejścia wyjścia wyposażono we włączniki uziemienia, co pozwala uniknąć problemów z przydźwiękiem i uziemieniem.

STYLOWO ZARZĄDZAJ SWOIMI BRZMIENIAMI

Browse i Perform - układaj i występuj
We wzmacniaczu Kemper dostępne są dwa tryby wyboru brzmień. W trybie Browser szybko znajdziesz właściwy zestaw dzięki sprytnym funkcjom sortowania i wyszukiwania. W trybie Perform zestawy możesz układać w kolejności zgodnej z listą wykonywanych tego wieczora utworów. Tryb Perform daje ci ogólny podgląd – niczym tablica, na której można zebrać, ułożyć i opisać wszystkie zestawy brzmień, których potrzebujesz do wybranego utworu.
W obu trybach pracy jasny wyświetlacz diodowy pokazuje wszystkie informacje na temat wybranego zestawu. Sześć obrotowych enkoderów umieszczonych pod wyświetlaczem działa jako regulatory wzmocnienia, sekcji korekcji i poziomu głośności.

Archiwum Kempera
Wzmacniacz profilujący Kemper pozwala w łatwy sposób dzielić się kolekcją własnych brzmień z innymi użytkownikami.  Zestawy i profile [Rig i Profile] zapisywane są w postaci niedużych plików zawierających twoje dane i inne szczegóły, które można wprowadzić, aby szybciej odszukać dany zestaw. Możesz wymieniać profile korzystając zarówno z oficjalnej strony internetowej Kemper-Amps, przesyłając emailem lub przez fora i serwisy internetowe.
Profiler wyposażono w intuicyjny system wyszukiwania i filtrowania, który ułatwia przegląd powiększającej się biblioteki specjalnych profili i zestawów, tworzonych jak świat długi i szeroki.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij