Informacje o produkcie

Yamaha CLP 440 R

Producent: YAMAHA
Produkt niedostepny, dostawa wkrótce
Wysyłka w dni
Koszt od 0,00 zł
6499.00 / 1szt.
  • Pianino cyfrowe, 88 klawiszy

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

Yamaha CLP 440 R

U nas możesz kupić na raty!

Oferujemy Ci szybkie i łatwe zakupy na raty bez wychodzenia z domu. Wniosek o kredyt złożysz online podczas składania zamówienia. Uruchom kalkulator aby sprawdzić wysokość rat.
Uruchom kalkulator rat
PEŁEN OPIS

Klawiatura z pokryciem z syntetycznej kości słoniowej oraz system RGE Sound Engine wyposażony w sample Key-Off, String Resonance i Stereo Sustain gwarantują brzmienie i komfort gry fortepianu akustycznego.

  • Specjalne pokrycie klawiszy zapewniające wysoką jakość gry (imitacja kości słoniowej)
  • Efekt naturalnego rezonowania dźwięku po puszczeniu klawisza.
  • Czyste, dynamiczne i przestronne brzmienie dzięki 2-drożnym głośnikom wysokiej jakości.
  • Nowa generacja próbek brzmieniowych (RGE Sound Engine).

Ekspresyjne brzmienie fortepianu, pokrycie klawiszy, pedały dają wrażenie gry na prawdziwym fortepianie.

Ekspresja fortepianu. To wyrażenie definiuje możliwości modeli Clavinova. To nie tylko pełne odtworzenie brzmienia, wyważenia i pokrycia klawiszy czy pedałów, ale także technologie stworzone w oparciu o doświadczenie w produkcji akustycznych pianin i fortepianów. Wszystko to zostało perfekcyjnie zespolone w pojedynczym instrumencie, którego brzmienie możesz dowolnie modelować dzięki doskonale wyważonym, dynamicznym klawiszom i pedałom.

RGE Sound Engine zapewnia naturalną reakcję instrumentu na uderzenie klawisza.

Nowe modele serii CLP zostały wyposażone w RGE(Real Grand Expression) Sound Engine, system produkcji brzmienia nowej generacji pianin cyfrowych. Jako udoskonalona wersja uznanego Pure CF Sound Engine, który był wykorzystywany w serii pianin CVP, gwarantuje jakość gry i możliwości brzmieniowe fortepianu. Nowa funkcja Smooth Release umożliwia uzyskanie klarownego brzmienia i perfekcyjnej artykulacji staccato z efektem stopniowego zamierania poszczególnych dźwięków po puszczeniu klawisza. Dzięki nowej technologii udało nam się uchwycić niezwykle ekspresyjne właściwości charakterystyczne dla fortepianu akustycznego.

Dynamika brzmienia jest całkowicie zależna od rodzaju uderzenia klawisza.

Brzmienie akustycznego fortepianu zamiera przez dłuższy okres czasu. Siła uderzenia wpływa nie tylko na głośność brzmienia, ale także na jego barwę, a możliwość jej kształtowania znacznie wzbogaca ekspresję. Modele Clavinova wykorzystują sample obejmujące pełną długość trwania dźwięku. Nasza technologia umożliwia płynne i dynamiczne zmiany w charakterze brzmienia zależne od siły uderzenia w klawisze. Ponadto, aby osiągnąć jakość gry porównywalną do jakości fortepianu akustycznego, przeprowadziliśmy konsultacje z wieloma pianistami, których pomoc umożliwiła nam udoskonalenie naszych instrumentów.

Brzmienia fortepianowe godne wykonanego ręcznie akustycznego instrumentu.

Wszystkie fortepianowe brzmienia modeli Clavinova pochodzą z fortepianu koncertowego firmy Yamaha, prototypu modelu CFX, który został wybrany do przesłuchań konkursowych przez zwyciężczynię XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2010. Do nagrań wybrano instrument w doskonałym stanie technicznym, który następnie oddano w ręce doświadczonego stroiciela. Niezwykła precyzja i profesjonalizm pozwoliły nam osiągnąć nie tylko doskonałe brzmienie poszczególnych dźwięków, ale również pełne, zharmonizowane brzmienie całego instrumentu.

256-tonowa polifonia umożliwia płynną grę bez urywanych dźwięków.

Szybkie, skomplikowane frazy lub wieloskładnikowe akordy grane przy użyciu pedału brzmią świetnie tylko wtedy, gdy wszystkie dźwięki naturalnie wybrzmiewają. Instrumenty z serii Clavinova są wyposażone w 256-tonową polifonię, dzięki czemu bez żadnych ograniczeń możesz wykonywać dzieła Liszta czy Ravela, w których ważną funkcję pełni użycie pedałów. Dzięki pianinom Clavinova możesz nieustannie rozwijać się i odkrywać niezliczone niuanse gry fortepianowej.

Różnorodne brzmienia fortepianowe dopasowane do konkretnych gatunków muzycznych.

Instrumenty serii Clavinova, oprócz podstawowego dźwięku fortepianu koncertowego, zostały wyposażone w inne brzmienia, specjalnie dopasowane do konkretnych gatunków muzycznych. Grając ballady, możesz zastosować specjalne brzmienie z delikatnym pogłosem na początkach dźwięków. Funkcja przeznaczona do grania jazzu sprawia, że brzmienie jest głębsze. Do muzyki popularnej z kolei możesz zastosować jasne, bogate brzmienie. Regulacja każdego z dostępnych brzmień fortepianowych opiera się na dostosowywaniu rodzaju pogłosu, efektów dźwiękowych powstających po puszczeniu klawisza oraz innych niuansów brzmieniowych współgrających z danym gatunkiem muzycznym. Za każdym razem, kiedy grasz, możesz cieszyć się doskonałym brzmieniem bez zbędnych poprawek.

Klawiatura GH3 (Graded Hammer 3) – jakość klawiatury fortepianu koncertowego.

System trzech czujników kontrolujący ruchy klawiszy.

Klawiatury instrumentów z serii Clavinova zdobyły uznanie wśród pianistów dzięki jakości gry, która pozwala zapomnieć, że ma się do czynienia z cyfrowym pianinem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu charakterystycznego dla fortepianu akustycznego systemu młoteczków oraz mechanizmu odznaczającego się mniejszą sprężystością. Charakter dźwięku zależy od ciężaru młoteczka, siły uderzenia i szybkości powrotu klawisza do naturalnej pozycji. Tak jak w fortepianie akustycznym, klawisze niższych rejestrów pracują ciężej, natomiast te z wyższych rejestrów lżej, z naturalną gradacją pomiędzy nimi. System trzech czujników firmy Yamaha dokładnie rozpoznaje wszelkie zmiany w zachowaniu klawiszy. Granie artykulacją legato czy wykonywanie trylów, elementów często wykorzystywanych w wielu utworach, między innymi „Dla Elizy”, jest lekkie i wygodne.

Doskonały kontakt z instrumentem dzięki klawiszom pokrytym syntetyczną kością słoniową.

Pianiści lubią, kiedy powierzchnia klawiszy mocno przylega do opuszków palców, tak jak w dawniej produkowanych klawiaturach z kości słoniowej. Delikatny, porowaty materiał pokrywający klawisze naszych instrumentów zwiększa kontrolę nacisku i tarcie, ułatwiając grę, co jest istotne zwłaszcza podczas długich koncertów lub ćwiczeń. Gładka i delikatna tekstura klawiatury daje poczucie luksusu i jest łatwa w utrzymaniu.

Funkcja “Keyboard Stabilizers” zwiększa wytrzymałość klawiatury.

Działanie stabilizatora klawiszy.

Klawiatura, aby umożliwić ci uzyskanie zamierzonych przez ciebie takich efektów, musi wychwytywać najdrobniejsze niuanse twojej gry. Ponieważ pełni tak zasadniczą rolę, istotne jest, abyś mógł cieszyć się dobrą jakością gry przez długi okres czasu. Dlatego właśnie każdy z 88 klawiszy w naszych instrumentach został wyposażony w funkcję Keyboard Stabilizers. Dzięki temu klawisze zachowują się naturalnie, tak jak w instrumentach akustycznych, ponadto są bardziej stabilne i wytrzymałe.

Duża odległość klawiszy od podstawy klawiatury ułatwia grę.

Różny komfort gry w zależności od odległości klawisza od jego podstawy.

Klawisze są umieszczone w maksymalnie dużej odległości od ich podstawy co sprawia, że gra się wygodniej i lżej. Podczas wykonywania utworu wymagającego użycia dużej ilości czarnych klawiszy, nawet gdy naciskasz białe klawisze u ich podstawy, stawiają lekki opór i jesteś w stanie modelować dźwięk siłą uderzenia.

Naturalne brzmienie fortepianu w modelach Clavinova sprawia wrażenie, jakby instrument sam rezonował

Ponieważ firma Yamaha kładzie duży nacisk na zapewnienie jak największej przyjemności z gry, głośniki, wzmacniacze i inne elementy systemu akustycznego zostały zoptymalizowane, w wyniku czego podczas gry nic nie zakłóca doskonałego, wyjątkowo naturalnego brzmienia instrumentu. Dzięki temu modele Clavinova, sprawiają wrażenie bardziej akustycznych niż cyfrowych instrumentów.

Naturalny pogłos powstający przy użyciu pedałów.

Dzięki próbkom brzmieniowym Stereo Sustain możliwe jest odtworzenie delikatnego pogłosu charakterystycznego dla brzmienia fortepianu akustycznego. Z kolei sample Damper Resonance nadają mu przestronny, głęboki pogłos, gdy pedał forte jest w użyciu. W rezultacie brzmienie jest niezwykle naturalne i trudno uwierzyć, że zostało przetworzone cyfrowo. Możesz nawet usłyszeć subtelne zmiany w dźwięku zależne od tego, czy pedał został naciśnięty przed czy po uderzeniu klawisza. Dzieła impresjonistów, takich jak Debussy czy Ravel, w których wykorzystuje się technikę pół-pedału, są w zasięgu twoich możliwości.

Zrównoważone brzmienie o głębokiej barwie w niskich rejestrach z czystymi wysokimi tonami nawet w cichej dynamice.

Możliwość regulacji wolumenu brzmienia jest wygodna kiedy ćwiczysz w domu, gdzie musisz liczyć się z osobami z twojego najbliższego otoczenia. Często przy ustawieniu niskiego poziomu głośności trudno jest usłyszeć najwyższe i najniższe dźwięki. W pianinach Clavinova jednak, funkcja Intelligent Acoustic Control (IAC) automatycznie reguluje brzmienie, nawet kiedy grasz bardzo cicho. Ponadto, pokrętło regulacji głośności samoczynnie przystosowuje ogólne brzmienie systemu głośników (EQ) do niskiego poziomu natężenia dźwięku. Możliwości regulacji poziomu głośności bez utraty pełnego, zrównoważonego brzmienia to unikalna cecha instrumentów firmy Yamaha gwarantujących wysoką jakość dźwięku w każdych warunkach.

Pełny wybór podstawowych funkcji charakterystycznych dla pianin cyfrowych.

Modele Clavinova, poza tym, że mają małe rozmiary i nie wymagają strojenia, zostały wyposażone w szereg przydatnych funkcji. Możliwość regulacji głośności oraz dwa wejścia słuchawkowe umożliwiają grę w każdych warunkach, bez konieczności absorbowania najbliższego otoczenia. Metronom i inne funkcje przydatne w ćwiczeniu pomogą ci udoskonalać twoje umiejętności.

Two recording functions can be used selectively according to your purpose.

Dzięki rejestrowaniu swoich wykonań możesz obiektywnie ocenić efekty swojej pracy. Wszystko, co musisz zrobić, to naciśnięcie jednego guzika. Możesz nagrywać dwie ścieżki niezależnie od siebie, co umożliwia ci nagrywanie partii lewej i prawej ręki oddzielnie, a następnie odtwarzać je jednocześnie. Swoje nagrania możesz przechowywać w przenośnym urządzeniu magazynującym USB.

*Pliki przechowywane są w formacie SMF. Do odtwarzania ich w komputerze wymagane jest kompatybilne oprogramowanie (Quick Time lub Windows Media Player).

[Nagrywaj bezpośrednio do pamięci USB, abyś mógł dzielić się swoją muzyką.]

Używając funkcji USB Audio Recorder możesz nagrywać swoje wykonania bezpośrednio do pamięci USB jako pliki muzyczne. *Ponieważ mogą być one odtwarzane bez pomocy instrumentu, możesz przechowywać swoje nagrania na komputerze lub płytach CD. Możesz również odtwarzać je w przenośnych odtwarzaczach muzycznych.

*Pliki nagrywane są w formacie WAV.

Szeroki wybór brzmień różnych instrumentów muzycznych, które uatrakcyjnią twoje wykonania.

Razem z różnymi brzmieniami fortepianowymi instrumenty Clavinova oferują szeroki wybór naturalnych brzmień innych instrumentów, takich jak elektryczne pianino CP1 firmy Yamaha, klawesyn, gitara, smyczki. Istnieją dwa interesujące sposoby ich użycia: Dual i Split. Dual oznacza używanie dwóch brzmień równocześnie, co tworzy ciekawe, bogate brzmienie przy nałożeniu na przykład dźwięku smyczków na brzmienie fortepianu. Funkcja Split umożliwia przypisanie różnych brzmień do prawej i lewej ręki, dzięki czemu możesz na przykład grać melodię fortepianu używając jednocześnie brzmienia gitary basowej dla niskich dźwięków. Możesz tworzyć ciekawe zestawienia instrumentów charakterystyczne dla różnych gatunków muzycznych.

Port USB umożliwia łatwe przenoszenie i przechowywanie danych.

Instrumenty z serii Clavinova są wyposażone w port USB TO DEVICE umożliwiający podłączanie przenośnej pamięci USB oraz port USB TO HOST do bezpośredniego połączenia z komputerem za pomocą kabla USB. Dzięki temu możesz w wygodny sposób przechowywać swoje nagrania lub przenosić dane między swoim instrumentem a komputerem lub innymi modelami Clavinova.

50 popularnych utworów fortepianowych pomocnych w ćwiczeniu.

Instrument został wzbogacony o wybór popularnych utworów fortepianowych. Pełne emocji wykonania to nie tylko okazja do obcowania ze sztuką, ale również świetna pomoc w ćwiczeniu. Możesz grać razem z nagraniami regulując ich tempo, odtwarzać partię tylko jednej ręki ćwicząc drugą, lub po prostu słuchać ich jako inspiracji do twojego wykonania.

Funkcja Panel Reveal Key Cover umożliwia ukrycie panelu sterowania. 

Możesz ukryć wszelkie ślady nowoczesnej technologii. Dzięki temu design modeli z serii CLP jeszcze bardzie przypomina pianina akustyczne.

Design opiera się na najbardziej podstawowych elementach budowy pianina. Dostępne różne kolory.

Modele Clavinova zostały stworzone z myślą o jak najwierniejszym odwzorowaniu wyglądu pianin akustycznych. Luksusowe wykończenie na wysoki połysk w różnych kolorach sprawia, że instrument staje się ozdobą pomieszczenia. Seria CLP oferuje modele w wersji kompaktowej, które zmieszczą się prawie wszędzie oraz eleganckie modele w kształcie fortepianu.

Serwis internetowy umożliwia ci dostęp do najnowszych funkcji twojego instrumentu kiedy tylko zechcesz.

Szeroki wybór utworów i nut oraz inne funkcje dostępne są na stronie serwisu Yamaha Online: http://services.music.yamaha.com/://.

Design przyjazny środowisku zmniejsza zużycie prądu aż do 10%.

Nowe pianina cyfrowe Clavinova zużywają aż do 10% mniej prądu niż poprzednie modele dzięki wysoko wydajnym wzmacniaczom, które jednocześnie poprawiają jakość dźwięku. Im dłużej będziesz grać, tym bardziej docenisz ekonomiczność naszych instrumentów.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij